רות אלדן אורנשטיין משרדי עורכי דין נוטריון וגישור - מיסוי ההון המשפחתי

08-9718725

מיסוי ההון המשפחתי

 • האם ההון המשפחתי שלכם מורכב מנכסי נדל"ן הכוללים יותר מדירת מגורים אחת?
 • האם אתם מעוניינים להבין אילו מסים צפויים לכם ולבני משפחתכם?
 • האם אתם מעוניינים לבחון אפשרות להפחתת המיסוי על ההון המשפחתי?
 • האם שקלתם לערוך סדר בהון המשפחתי, ולארגן אותו באופן הנכון ביותר עבורכם?
אם התשובות לשאלות אלו חיובית - כדאי שתמשיכו לקרוא. 

כבעלים של יותר מדירת מגורים אחת, המסים שצפויים לחול עליכם, הנם כדלקמן: 
 1. מס שבח במכירת כל דירת מגורים ששייכת לכם. 
 2. מס רכישה בגובה 8% במקרה של החלפת דירת המגורים הנוכחית באחרת, וכמובן ברכישת כל דירת מגורים נוספת. 
 3. מס על השכרת דירות - ככל והדירות מושכרות, ודמי השכירות עוברים את התקרה הקבועה בחוק. 
 4. מס ריבוי דירות - על מי שהנו בעלים של מספר דירות (ככל ויחוקק שוב לאחר שבוטל ע"י בג"צ בפס"ד מיום 6/8/2017). 
בנוסף למסים החלים עליכם, יחולו על היורשים שלכם מסים כדלקמן:
 1. מס שבח במכירת הדירות שהתקבלו בירושה. 
 2. מס שבח במכירת דירת המגורים האישית של היורש - במידה והירושה גרמה לו לאבד את הסטטוס של בעלים של דירת יחיד. 
 3. מס רכישה בגובה 8% במקרה של החלפת דירת המגורים האישית של היורש בדירה אחרת, ככל והירושה גרמה ליורש לאבד את הססטוס של בעלים של דירת יחיד. 
המומחיות שלנו הנה בחינה מקיפה של המצב המיסוי בכל הקשור לנכסי הנדל"ן המשפחתי שלכם, ומתן הצעות ופיתרונות שיפחיתו משמעותית את המס על הנכסים המשפחתיים.

האפשרויות וההצעות שלנו הנן רבות ומגוונות מאד, ומותאמות אישית לכל משפחה ומשפחה בהתאם למצבת הנכסים שלה, ובעיקר בהתאם לרצונות ולשיקולים המשפחתיים והאישיים של בעלי הנכסים. 

ברוב המקרים אנו מצליחים לסייע ללקוחותינו בהפחתה דרמטית של המיסוי על ההון המשפחתי, ולקוחות שפעלו בהתאם להמלצות שלנו הפחיתו את המסים על ההון המשפחתי בסכומים הנעים בין עשרות למאות אלפי ש"ח, ואף יותר - והכל באמצעות תכנון מס לגיטימי  (יובהר, כי אנו לא עוסקים בשום מצב בתכנון מס לא לגיטימי ו/או בפעולות לא חוקיות). 
 


 

תכנון המס הטוב ביותר נעשה במסגרת עריכת סדר בהון המשפחתי


בד"כ הייעוץ שלנו נעשה תוך כדי מתן פיתרונות לא רק לנושא המיסוי, אלא גם להגנה על הנכסים המשפחתיים, ולעשיית סדר בהון המשפחתי.

מאחר והמטרה העיקרית אליה אנו שואפים היא לא רק חיסכון במסים, אלא עשיית סדר כולל בנכסים המשפחתיים בצורה נבונה המתאימה לבני המשפחה, חלק נכבד מהייעוץ שלנו מוקדש להסדרה של כל הנושאים המשפחתיים והרכושיים בין בני המשפחה, תוך התחשבות ברגישויות המשפחתיות וברצון בעלי הנכסים לוודא שהנכסים אכן יגיעו ליעד הנכון גם ברבות הימים וישמשו לרווחת בני המשפחה).

העובדה שיש למשרדנו ידע וניסיון רב מאד לא רק בנושאי נדל"ן ומיסוי נדל"ן אלא גם בדיני ירושות ויחסי ממון ובעיקר בגישור משפחתי - מסייעים לנו להגיע לתוצאות מדהימות בכל הקשור להפחתת המיסוי על ההון המשפחתי ולהגנה על ההון המשפחתי.

בעיקר אנו שמחים לראות את שביעות הרצון הרבה של לקוחותינו, אשר קיבלו מענה מקיף וכולל תחת קורת גג אחת, הסדירו את כל הנושאים שהטרידו אותם בכל הקשור להון המשפחתי ודאגו לעצמם ולבני משפחתם בצורה הטובה ביותר.  

על מנת להבין יותר באילו מסים מדובר ולהתרשם מחלק מהכלים והפיתרונות שאנו משתמשים בהם במסגרת הייעוץ בנושא מיסוי ההון המשפחתי וההגנה על ההון המשפחתי, אתם מזומנים לקרוא: