עו"ד ונוטריון רות אלדן אורנשטיין | עורך דין מיסוי מקרקעין במודיעין 08-9718725

08-9718725

מתי מומלץ לקבל יעוץ מעורך דין המתמחה במיסוי מקרקעין

 • לקראת מכירה/רכישה של נכס נדל"ן. לאור המורכבות של מיסי הנדל"ן והשינויים התכופים בנושא, כל עסקה הכי פשוטה עלולה לטמון בחובה חיובי מס (היום גם מכירת דירת יחיד עשויה לחוב במס שבח, אם לא עומדים בתקופת האחזקה של 18 חודשים). רק ייעוץ נכון מראש יכול לבחון האם צפויים חיובי מס, והאם תכנון נכון יכול לבטל אותם לחלוטין או למזער אותם. 
 • לכל מי שמס ריבוי דירות (רפורמת כחלון) עשוי לחול עליו (במידה והמס יחוקק ויעבור מחדש בכנסת לאחר שבוטל ע"י בג"צ בפס"ד מיום 6/8/2017), ומבקש להבין את המסים החלים עליו, ובעיקר את האפשרויות השונות העומדות בפניו ככל שאינו מעוניין לשלם את המס
 • לרוכשי דירה להשקעה או לכאלו שכבר יש ברשותם דירה להשקעה.

  לאור המיסוי הכבד החל מיום 1/1/2014 על בעלי דירה להשקעה, אזי הייעוץ לבעלי דירה להשקעה הנו מומלץ וחשוב במיוחד. ראו מאמר שכתבתי בנושא מיסי המקרקעין החלים על בעלי דירה להשקעה וחשיבות הייעוץ ותכנון המס לבעלים של יותר מדירה אחת

 • לקראת נישואין ו/או גירושין ו/או חיים כידועים בציבור.

  עריכת הסכמי נישואין ו/או גירושין ו/או ידועים בציבור ללא הבנה של השלכות המס  בכל הקשור לחלוקת נכסי הנדל"ן שנרכשו בעבר ו/או יירכשו בעתיד, עשויה להתברר כטעות יקרה מאד. 

 • לקראת הענקת מתנה.

  הענקת מתנה משפיעה הן על המצב המיסוי של נותן המתנה והן על מקבל המתנה, לרבות תקופות צינון ומגבלות החלות על מקבל המתנה. רצוי מאד שלא לבצע עסקת מתנה מבלי להבין את כל ההשלכות הכרוכות בהענקת המתנה. 

 • למי שמעונין לבצע תכנון מס מקיף בהעברת נכסים והורשה . מדובר באחד מהייעוצים החשובים ביותר, והוא מומלץ מאד למי שברשותו מספר נכסי נדל"ן, שכן במקרים רבים מאד הייעוץ והתכנון מראש חוסך למשפחה מסים בשווי של מאות אלפי ש"ח. 
 • במסגרת עריכת צוואה ו/או הסכם יורשים ו/או חלוקת עיזבון.  לענין זה ראה תכנוני מס במסגרת עריכת צוואה. במיוחד מומלץ ייעוץ טרם תכנון הורשה/עריכת צוואה למי שברשותם יותר מדירה אחת לאור המיסוי הכבד שעשוי לחול על היורשים, ככל שהם יורשים יותר מדירה אחת. לענין זה ניתן לקרוא גם מאמר שפורסם בכלכליסט במאי 2015 שכותרתו  "כמה ישלם יורש של יותר מדירה אחת".

מיסוי מקרקעין 

 • זקוקים לייעוץ בתחום מיסוי המקרקעין?
 • עומדים בפני עסקה ולא יודעים כמה מסים תצטרכו לשלם, והאם יש דרך חוקית לחסוך אותם?
 • רוצים להבין אילו מסים חלים על הנכסים המשפחתיים שלכם, ומה כדאי לעשות כדי לחסוך הרבה מאד כסף?
 • מתלבטים מה לעשות אם מס ריבוי דירות (רפורמת כחלון) יעבור חקיקה מחודשת (לאחר שבוטל ע"י בג"צ ביום 6/8/2017)?

אם אתם מחפשים עו"ד שלא רק מתמצה ברזי מיסי המקרקעין, אלא מתמחה בתכנון והפחתת מס (ככל האפשר ובמסגרת החוק כמובן) לרבות ביצוע בפועל של הפעולות/העסקאות הנדרשות לתכנון המס - הגעתם למקום הנכון.

מנהלת המשרד עוה"ד רות אלדן אורנשטיין הנה בעלת ניסיון רב והתמחות בתחום מיסוי מקרקעין, ומעניקה ייעוץ מס ותכנון מס מתאים במגוון עסקאות מקרקעין, חישובי מס שבח ועריכת שומות מס שבח, ומתמחה בתכנון מס להפחתת המסים החלים על ההון המשפחתי (לרבות תכנון מס מקיף בהעברת נכסים והורשה) ותכנון מס נכון לגבי מגוון הסכמים הכוללים בתוכם נכסי מקרקעין.  

 

ייעוץ אצל עורך דין המתמחה במיסוי מקרקעין יכול לחסוך מיסי מקרקעין בשווי רב 

קשה לתאר כמה משמעותי יכול להיות ייעוץ טוב בנושאי מיסוי מקרקעין, וכמה מיסים ועוגמת נפש יכול לחסוך ייעוץ נכון למי שהנו בעל נכסי מקרקעין או מי שמתכנן לרכוש נכסי מקרקעין.

סדר הרכישה והמכירה של הנכסים, מועד הרכישה/המכירה של הנכסים, בנייה נכונה של סוג העסקה וניסוח הסכם המכר ושימוש נבון בפטורים השונים יכול לחסוך לאדם הממוצע מסים הנעים בין אלפי ש"ח בודדים ועד מאות אלפי ש"ח. 

הדבר מקבל משנה תוקף למי שברשותו מספר נכסי מקרקעין או מתכנן לרכוש מספר נכסי מקרקעין, שכן מי שהנו מרובה נכסים צפוי למיסים גבוהים ביותר, ותכנון נכון יכול במקרים מסוימים לחסוך לו הרבה ממיסים אלו. 

הייעוץ שלנו בתחום מיסוי המקרקעין משלב הבנה וניסיון רב בתחום המקרקעין, הירושות והצוואות והסכמי הממון, ומלווה למעוניינים גם בסימולציות ממוחשבות ועריכת חישובי מס מסודרים במטרה להבין את סדרי הגודל של המיסים שעשויים לחול בכל אחת מהאפשרויות השונות.  

למה חשוב להתייעץ דווקא עם עורך דין המתמחה במיסוי מקרקעין ?

עסקאות מקרקעין ופעולות המתייחסות למקרקעין כרוכות מטבען בתשלומי מיסים שונים כגון מס שבח, היטל השבחה, מס רכישה, ורק עורך דין המצוי היטב ברזי מיסוי המקרקעין מבין את המשמעויות המיסוי המלאות של כל פעולה ופעולה בתחום המקרקעין ו/או פעולה המתייחסת לנכס מקרקעין, מעדכן את הלקוח ומייעץ לו מראש למה להיערך וכיצד רצוי לפעול.

מדובר בתחום מורכב מאד שהחוקים והפרקטיקה לגביו משתנים חדשות לפרקים, ורק מי שמתמצה בתחום ועוסק בו מידי יום ביומו - שולט באמת בכל רזי העניין, ויכול ליתן ייעוץ ותכנון מס אמיתי. אין זה סוד שהעיסוק בתחום המקרקעין ללא עידכון מתמיד בתחום והבנה מצוינת במיסוי מקרקעין דומה למשחק באש. 
למרבה הצער, אנו מגלים מידי יום ביומו עורכי דין רבים המשחקים באש על חשבון כספו של הלקוח, ומרבית תביעות הרשלנות המקצועית כנגד עורכי דין מוגשים על רקע חוסר ההבנה וההתמצאות בתחום מיסוי מקרקעין. כצפוי, מרבית הרשלנויות מתגלות בשלב מאוחר יותר, שבו לא ניתן להשיב את שנעשה ולא ניתן לתקן את המעוות.  

יודגש, כי לא פעם עורכי דין העוסקים בנדל"ן, אינם מבינים בתחום מיסוי הנדל"ן, והם כלל לא טורחים ליידע את הלקוח במיסים העשויים לחול עליו, ובעיקר כלל אינם מודעים לתכנון המס שהלקוח יכול לעשות ובאמצעותו לחסוך כספים רבים [יצוין, כי מבקר המדינה עצמו הוציא דו"ח מפורט על המילארדים שאזרחי המדינה משלמים לשווא במסגרת מיסי מקרקעין, והתריע על כך שאף אחד לא טורח ליידע אותם שמדובר בתשלומי מס ביתר]. 
חשוב מאד להבין שייעוץ ותכנון מס נכונים חשובים לא רק לצורך צמצום המס בעסקאות/הפעולות הנוכחיות, אלא גם לצורך מניעת וצמצום המס בעסקאות  או בפעולות עתידיות שיבצע הלקוח ו/או מי מקרוביו.